![](https://www.fiets.nl/app/uploads/import/news/NewsThumb_107626200880928.jpg)
Wordt tubeless dan de hit van 2009? Specialized gaat er helemaal voor. Niet voor niets heeft de band de naam van de allereerste Specialized band ooit meegekregen. De dual compound Turbo heeft een 127 TPI ccasing en komt in 21 en 23 mm op de markt.
Als je in tubeless geloofd en je hebt ook wielen in je programma, kan dat gedeelte natuurlijk niet achterblijven. Specialized komt daarom in 2009 dan ook met een Roval Road Tubeless wielset. Deze wordt gemaakt in samenwerking met Campagnolo, die zelf overigens ook met een tubeless wielset komt.
Na vier jaar een gevecht door alleen Hutchinson met één wielset van Shimano, lijkt de branche nu toch volledig achter het concept van een buitenband zonder binnenband te gaan staan. Hopelijk voor hen, is de markt er ook klaar voor.