Die zijn inderdaad ook dikke prima. En met 12 voor 7 euro goed betaalbaar.
Gummy bar / blocks zelf maken
Mijn oma had vroeger snoepjes die exact leken en hetzelfde smaken als de gummibar van de decathlon. Daar zit vast enkel suiker in en geen maltodextrine.
Zijn die snoepjes niet bijna net zo goed? Wel veel goedkoper namelijk.
Maar waar koop je die nu nog?
Zijn die snoepjes niet bijna net zo goed? Wel veel goedkoper namelijk.
Maar waar koop je die nu nog?
Afgaande wat ik op internet kan vinden is het puur een vulstof wat ervoor zorgt dat het lichaam het product sneller opneemt.
Deze zou er prima voor gebruikt kunnen worden :
https://nl.myprotein.com/sports-nutriti ... lsrc=aw.ds
Cannondale CAAD10 | 2015
Scott Addict 30 | 2023
Orbea Terra H30 | 2021
Scott Addict 30 | 2023
Orbea Terra H30 | 2021
Op die hogere temperaturen vindt geen amylase meer plaats en zal je dat probleem ook minder hebben. Het was vooral omdat ik die temperaturen op het net meermaals tegenkwam dat ik daarop wees.MarcFaFo schreef: ↑16 dec 2022 20:46Het is lastig om suiker volledig op te lossen op 66 gr cel. Normaal gesproken heb je daar een temp van minimaal 105-110 gr cel voor nodig als je snel wilt. Anders kan je het lang laten staan rond de 85 gr.
Normaal koel je de glucose/water/suikeroplossing (event maltodextrine) terug naar 68 gr en gaat dan zuur toevoegen let op dat je boven de 45-48 gr cel blijft anders gelleerd het daarna in een vormpje gieten en laten afkoelen .
De crux zit in de hoeveelheid zuur/calcium tov de pectine en soort pectine. Best een uitzoek werkje..
Of in het gummyberenrecept ook pectine zit weet ik niet. Veel amateursnoepmakers gebruiken gewoon gelatine en daar is niks mis mee tenzij je vegan bent. Sommigen zeggen zelfs dat de proline en glycine in gelatine de aanmaak van collageen bevordert en zo blessures kan voorkomen. Agar wordt ook wel gebruikt maar omdat dat na twee dagen al van ellende uitelkaar valt zal dat voor dit gebruik wellicht niet heel handig zijn.
Voor de verhouding tussen suiker en zuur kun je in eerste instantie uitgaan van het gummyberenrecept. Dan moet je alleen nog rekening houden met "inpassen" van de maltodextrine. Ik zou gokken dat je een deel van de andere suikers ervoor weglaat en het zuur ook een beetje verminderd. Bij de eerste batch niet teveel en de verhouding maltodextrine steeds een beetje opvoeren tot het bijna niet zoet genoeg meer is.
Het zou wel fijn zijn als ts het recept hier even post.
Laatst gewijzigd door Ernie C. op 19 dec 2022 00:41, 1 keer totaal gewijzigd.
Campagnolo Ultra Dork
7,99... Voor 5 a 6 euro koop je een kilo winegums.
Campagnolo Ultra Dork
Bij die jelly's van decathlon is er maar 5% maltodextrine.
Die jellys bevallen mij ook goed, vooral bij bergop etc eten ze makkelijker weg dan repen.
Onlangs "membrillo" of kweepeerpasta gegeten. Dat kwam naar smaak en samenstelling/ gevoel dicht bij de jellies van decathlon. Vast genoeg om mee te nemen, niet te vast en genoeg suiker...
Bv: 'https://www.kweepeer.nl/recepten/membri ... peerpasta/
Ik vraag nog eens het recept van wat ik toen gegeten had (niet dat van de link maar de link geeft een goed idee).
Walter
Bv: 'https://www.kweepeer.nl/recepten/membri ... peerpasta/
Ik vraag nog eens het recept van wat ik toen gegeten had (niet dat van de link maar de link geeft een goed idee).
Walter
Een betere versie: https://www.youtube.com/watch?v=ervJm_l7k3A
-
- Forum-lid
- Berichten: 917
- Lid geworden op: 03 jul 2011 11:53
Ik ga in de vakantie eens wat proberen. Bedankt voor de tips.
Ik begin simpel wat fruitsap, gelatine, en malto dextrine met cafeïne poeder.
Ik begin simpel wat fruitsap, gelatine, en malto dextrine met cafeïne poeder.
waarbij ik me ook afvraagt hoe je die dingen op de fiets meeneemt: wat kan een herbruikbare verpakking zijn (want bij de commercieële producten lijkt nog de helft van de kostprijs in de wegwerpverpakking te zitten)?
-
- Forum-lid
- Berichten: 917
- Lid geworden op: 03 jul 2011 11:53
Daar zal ik ook mee experimenten. Dacht zelf gewoon aan aluminium folie dn dan per 3 verpakt (ijsblokjes formaat).