Hallo,
Ik vraag me af waarom wielrenners wel eens op de trappers gaan staan, is dat juist om de benen, bijvoorbeeld tijdens een klim, iets te ontlasten, of is dit juist om weer iets meer snelheid te maken. Ten tweede: schakelen ze net voor het op de trappers staan juist een tandje hoger of lager?
Staan op de trappers
-
- Forum-lid
- Berichten: 348
- Lid geworden op: 24 sep 2005 20:50
Al rechtstaand op de trappers ga je sowieso 1 tandje groter rijden: in het zadel haal je veelal trapfrequenties tussen 90 en 110, of 70 en 100 bergop. Zo snel kan je lopend op de pedalen haast nooit bijbenen, behalve in een spurt (met sterk versnelde ademhaling en hartslag tot gevolg).
www.pieterdeneve.com | Facebook: www.facebook.com/pieterdeneve
- gelieve geen PMs te sturen, worden niet gelezen of beantwoord; mailen kan altijd -
- gelieve geen PMs te sturen, worden niet gelezen of beantwoord; mailen kan altijd -
in bergritten gaat men als een rechtstaan om even een andere houding an te nemen. Het klimmen is eentonig en belastend voor de 'ondersteunende' spieren (bv. rug). Even rechtstaan geeft wat ontspanning ...fysiek en mentaal
<a target="_blank" href= "http://imageshack.us"><img border="0" src= " http://img463.imageshack.us/img463/5630/kelvin2vq.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;"></a> Catch your Ride
Op steile stukken gaat met meestal staan om zo meer kracht en druk op de pedalen te krijgen. Zeker bij steile gedeeltes is dit voordelig, omdat je bergop continue jezelf op gang moet trekken. Nu maak je gebruik van je gehele gewicht.
Trainen met je hoofd
Fietsen met je hart
Afzien met je ziel
Fietsen met je hart
Afzien met je ziel
Gaan staan betekent inderdaad dat je even een andere houding hebt en bepaalde spieren (zeker voor je onderrug is t lekker) ff ontlast. Staan kost je echter wel veel energie (als je t doet om harder te gaan, want je kan meer kracht zetten, dus om die reden ook meer effect als je een tandje groter schakelt) en hou je om die reden ook weer niet zo gek lang vol. Echter zijn er ook renners die bewust niet gaan staan (bv in een tijdrit) omdat het gáán staan ook weer extra, en op dat moment in hun ogen, onnodige energie kost.
<img border="0" src= "smileys/smiley4.gif">
als je staat op de pedalen heb je een hoger piek vermogen, dus als je even heel veel vermogen wilt leveren in een sprint of tijdens het optrekken na een bocht of tijdens de reactie op een demarage is staan verstandig.
Maar verder heb je tijdens het staan een veel groter frontaal oppervlak, dus tijdens klimmen boven den 15km per uur kun je dan ook beter blijven zitten.
Natuurlijk is even een andere beweging ook wel prettig, dat wil niet zeggen dat het ook altijd efficient is.
Maar verder heb je tijdens het staan een veel groter frontaal oppervlak, dus tijdens klimmen boven den 15km per uur kun je dan ook beter blijven zitten.
Natuurlijk is even een andere beweging ook wel prettig, dat wil niet zeggen dat het ook altijd efficient is.
Niemand zegt dat het moet,<br>
maar toch, of juist daarom wil je het beleven.
maar toch, of juist daarom wil je het beleven.