Pagina 1 van 7

Wie verleidt me tot Campagnolo?

Geplaatst: 02 dec 2009 15:11
door rene1
Ik wil mijn fiets opwaarderen met een compact en hiermee waarschijnlijk dan maar een hele groep.
Mijn oog is op Campagnolo gevallen wat er toch wel erg mooi uitziet maar ik heb er gelijk ook een hoop vragen over, ik ben vooralsnog een Campa noob.
Wie brengt me wat Campagnolo lessen bij?


Kan het 2009 Campa record (11 speed) crankstel gecombineerd worden met
een 2008 derailleur en 10 sp ketting? (Dit crankstel heeft nl.
donkergekleurde tandwielen en dat vind ik mooier)

Bestaat er een 27 of 28 tands kransje (in een cassette) van Campagnolo?

Zal er nog een 27 of 28 tands kransje in een cassette komen voor 11 sp.?

De 11 speed groep heeft zover ik weet geen medium cage de 10 speed
wel, klopt dit?

Wat is de lichtst (grootste kransje) mogelijke cassette bij een medium cage derailleur en een compact (34) crankstel? (Campa record)

Is er een herbruikbare sluitschakel voor campa 10 speed kettingen?

Is er een herbruikbare sluitschakel voor Campa 11 speed kettingen?

Is de Shimano body van mijn Xentis mark 1 wielen te vervangen door
Campagnolo?

Ter motivatie; dit is DE KANS om een Shimano gebruiker om te krijgen…:-)

Alvast bedankt voor het onderwijs.

Geplaatst: 02 dec 2009 15:28
door corniel
Begin er niet aan, voor je het weet behoor je tot de Afbeelding, en da's niet goed voor je gezondheid.

Zonder gekheid, wisselen is een nogal dure grap. Is je oude groep op? Dan is het te overwegen, anders zou ik het niet zomaar doen.

Geplaatst: 02 dec 2009 15:29
door frigo
Als iets verleidt tot Campagnolo, zijn het natuurlijk de Campagnolo-producten:)

Ik wil me niet opwerpen als specialist, maar laten we een poging wagen:
Om te beginnen met je vragen; wil je nu 10-sp of 11-sp gaan rijden?

Als je 11-sp wilt gaan rijden is het natuurlijk niet mogelijk om met een een 10-speed ketting te rijden, deze is n.l. een fractie breder en loopt aan tussen je kransjes van je cassette. Het lijkt mij ook dat een 10-speed derailleur niet optimaal werk omdat de indexering net afwijkt.

Volgens mij kun je wel zonder problemen een 2008 of ouder 10-sp crankstel gebruiken.

Het lichtste kransje dat je kunt gebruiken bij een medium cage is 29T, of dit ook voor short geldt i.c.m. een compact weet ik niet.

Een quicklink/sluitschakel is verkrijgbaar voor 10 en 11 sp.

Campabody voor wielen van Xentis zou ik gewoon effe googlen...

Succes!

Geplaatst: 02 dec 2009 16:18
door rene1
Even voor de duidelijkheid dan: Ik wil het liefst een 11 sp super record groep. Maar mijn absolute eis is dat ik de combinatie 34-27 wil maken en ik weet niet of de super record 11 sp. derailleur dat aankan.
Als dit kan dan is het gemakkelijk, dan wordt het de super record.
Een medium cage superrecord derailleur kan ik nl niet vinden.
Als de derri dat niet aankan wil ik een andere combinatie maken waarbij ik de super record shifters en het crankstel heel graag zou willen gebruiken.....

En ik kan wel kiezen met het hart maar ik moet ook een beetje aan het lichaam denken en de knietjes iets meer reserve kunnen bieden als zij dit nodig hebben, vandaar de switch naar compact
Duur is het ook maar laat ik dan maar zeggen dat ik mijn geld in de maatschappij "injecteer" om deze aan de gang te houden.

Mijn huidige Dura ace groep schuift dan door naar mijn Tacx/slecht weer fiets waar nu shim 105 op zit.

edit @ Frigo: het zou mij dan gaan om de super record crank icm 10 sp onderdelen (dus 10 sp ketting en 10 sp cassette 10 sp derailleur) ....Zijn die crankbladen ook dunner dan de 10sp

Geplaatst: 02 dec 2009 17:04
door frigo
rene1 schreef: edit @ Frigo: het zou mij dan gaan om de super record crank icm 10 sp onderdelen (dus 10 sp ketting en 10 sp cassette 10 sp derailleur) ....Zijn die crankbladen ook dunner dan de 10sp


11 speed crankbladen met 10 speed onderdelen werkt gewoon, dat is geen probleem, 34x27 met een korte kooi-derailleur is ook geen punt...

(als ik het allemaal goed heb ;) )

Geplaatst: 02 dec 2009 17:48
door rene1
Bedankt allemaal. Ik heb nog een hoop leesvoer, maar oei oei zo snel te zien gaat het een paar stuivers kosten. Krijgt m'n Storck een 2e leven.

Geplaatst: 02 dec 2009 17:56
door daniel1975
Frigo schreef:34x27 met een korte kooi-derailleur is ook geen punt...

(als ik het allemaal goed heb ;) )


Dat heb je goed ;-) 34x27 is geen probleem.
34x29 gaat net-net, maar eigenlijk net niet. Moet je vreselijk voorzichtig schakelen. Ik heb daarom een mediumkooi Record op de kop getikt.

Geplaatst: 02 dec 2009 21:26
door gijs01
rene1 schreef:Even voor de duidelijkheid dan: Ik wil het liefst een 11 sp super record groep. Maar mijn absolute eis is dat ik de combinatie 34-27 wil maken en ik weet niet of de super record 11 sp. derailleur dat aankan.
Als dit kan dan is het gemakkelijk, dan wordt het de super record.
Een medium cage superrecord derailleur kan ik nl niet vinden.
Als de derri dat niet aankan wil ik een andere combinatie maken waarbij ik de super record shifters en het crankstel heel graag zou willen gebruiken.....

En ik kan wel kiezen met het hart maar ik moet ook een beetje aan het lichaam denken en de knietjes iets meer reserve kunnen bieden als zij dit nodig hebben, vandaar de switch naar compact
Duur is het ook maar laat ik dan maar zeggen dat ik mijn geld in de maatschappij "injecteer" om deze aan de gang te houden.

Mijn huidige Dura ace groep schuift dan door naar mijn Tacx/slecht weer fiets waar nu shim 105 op zit.

edit @ Frigo: het zou mij dan gaan om de super record crank icm 10 sp onderdelen (dus 10 sp ketting en 10 sp cassette 10 sp derailleur) ....Zijn die crankbladen ook dunner dan de 10sp



Superrecord is verkrijgbaar met 12-27, voor Chorus is er sinds kort zelfs een 13-29 cassette te krijgen. Ik maak me er hard voor dat die ook op superrecord past. Ik weet het niet zeker dus vraag het even na.

Campaniéri of niet. Ik ben net overgestapt van Ultegra naar Record 2008 en ben laaiend enthousiast over de ergonomie van de shifter. En die ergonomie van de 2009/2010 shifter van Superrecord is nog veel beter. Kortom, campagnolo vind ik super!

Wat voor fiets komt de groep trouwens op?

Geplaatst: 02 dec 2009 22:35
door rene1
Op deze,
[img=http://img90.imageshack.us/img90/5807/storck2large.jpg]

op dit moment is het opzetstuurtje eraf, een carbon wingstuurtje erop via de bami fabriek van Dany, stuurtje weegt trouwens 248gr, zit er een stuurlint zonder gaatjes op en zitten er zwarte KCNC remmetjes op.

Ik schiet op google nog niet zoveel op of de body van de Xentis van Shimano naar Campagnolo vervangen kan worden.

Geplaatst: 03 dec 2009 21:11
door gijs01
SRAM zal ook niet misstaan op dit apparaat...