Vragen en discussies over fietstraining, sportvoeding en gezondheid

VR trainers....???

boetoek
Forum-lid
Berichten: 9
Lid geworden op: 26 okt 2009 18:53

boetoek 13 nov 2009 23:13

Wie heeft er ervaring met de VR trainers van bijvoorbeeld Tacx?
Wat zijn jullie bevindingen, aanbevelingen enz.
Ben vooral benieuwd of de software waarbij je met hartslag en cadance kunt trainen ook daadwerkelijk zo goed werkt als beschreven.
Heb je er qua training ook iets aan om die spelletjes te doen?
En heeft het VR stuurframe meerwaarde?

Ben benieuwd....
Te voet boven...
is ook boven

Livio Livius
Forum-lid HC
Berichten: 5547
Lid geworden op: 06 sep 2006 15:10

Livio Livius 13 nov 2009 23:14

Zoek functie al gebruikt op het Forum? Levert een massa aan info op je vraag.
What makes the boat go faster?

boetoek
Forum-lid
Berichten: 9
Lid geworden op: 26 okt 2009 18:53

boetoek 13 nov 2009 23:51

Als niemand meer nieuwe vragen stelt, dan stop dit forum over een tijdje.....
Te voet boven...
is ook boven

stokie
Forum-lid
Berichten: 1526
Lid geworden op: 27 jul 2008 15:48

stokie 13 nov 2009 23:59

de vraag is in een eerder stadium al behandeld, daarom de zoekfunctie gebruiken.. als iedereen die nieuw is 'oude' vragen gaat stellen, moet iedereen die hier vaak actief is 10x hetzelfde antwoorden, vandaar de zoekfunctie, dan kan je het zelf teruglezen

Gebruikersavatar
ponsteen
Forum-lid
Berichten: 2924
Lid geworden op: 17 mei 2004 12:21

Gebruikersavatar ponsteen 14 nov 2009 10:58

Hier staan de zoekresultaten voor het woord Fortius. Ik kom niet echt een monstertopic tegen, maar er staat wel wat bij.

zoeken naar Fortius in titel

By the way: heb ervaring met VR bij iemand anders. Met name het rijden tegen tijden van iemand anders motiveert enorm (ben ook geen wedstrijdrijder, dus van dat soort dingen moet ik het hebben). Het is wel zo dat je wel binnen moet kunnen rijden. Mensen die gewoon Tacxen verschrikkelijk vinden, zullen vaak ook op een VR trainer uitgekeken raken.

* Stuurframe: schijnt erg moeilijk in te stellen zijn; en dan nog is het absoluut niet natuurgetrouw. Het is echt een soort spelletjeselement. Wat mij betreft zijn geld niet waard, ook al omdat Tacx lijkt in te zetten op real live video's en Google Earth rides, waar je geen stuur voor nodig hebt.

Livio Livius
Forum-lid HC
Berichten: 5547
Lid geworden op: 06 sep 2006 15:10

Livio Livius 14 nov 2009 11:00

[quote="ponsteen"]Hier staan de zoekresultaten voor het woord Fortius. Ik kom niet echt een monstertopic tegen, maar er staat wel wat bij.

zoeken naar Fortius in titel

By the way: heb ervaring met VR bij iemand anders. Met name het rijden tegen tijden van iemand anders motiveert enorm (ben ook geen wedstrijdrijder, dus van dat soort dingen moet ik het hebben). Het is wel zo dat je wel binnen moet kunnen rijden. Mensen die gewoon Tacxen verschrikkelijk vinden, zullen vaak ook op een VR trainer uitgekeken raken. [/quote]

Zoek criteria Tacx geeft 19 pagina's!
What makes the boat go faster?

rene1
Forum-lid
Berichten: 2099
Lid geworden op: 12 sep 2005 01:11

rene1 14 nov 2009 13:45

Verder veel info op: http://tacxforum.ilink.nl/

Het stuurframe is zo goed als zinloos.
De spelletje heb ik 1 x gedaan om er eens naar te kijken.
Ik doe veel met catalyst (Ondertussen videootje kijken), Real life video's en Virtual Reality tijdens weddstrijden via;
http://www.virtualcycling.org/

Misschien ook aardig:
http://www.cykelmaraton.dk/index.htm
http://www.reallifevideo.de/
http://www.riderunrow.com/products_na2.htm
http://www.leendersneerkant.nl/index.ph ... &Itemid=32
http://imagic.e-cycling.se/index.php
http://www.whitepeak.org/

pim555
Forum-lid
Berichten: 18
Lid geworden op: 01 aug 2005 23:36

pim555 16 nov 2009 18:46

Ik heb nu 2 jaar een Tacx Fortius. Het eerste seizoen heb ik deze serieus gebruikt. Wel alleen de catalyst functie (en dan ondertussen muziek luisteren op video kijken) en niet de VR. Deze laatste vind ik niet prettig vanwege de continu varierende weerstand. Daarnaast vind ik dat de weerstand van de Tacx boven de 6% niet meer realistisch aanvoeld. Maar goed, als het regent is het een gemakkelijk alternatief.

Dit seizoen heb ik echter een perfecte lamp gekocht en fiets ik gewoon in het donker (als het tenminste droog is).

Mijn persoonlijke conclusie; Tacx Fortius catalyst is gemakkelijk als het regent maar er gaat niets boven lekker in de buitenlucht fietsen.

Gr.Pim

jandoedel
Forum-lid
Berichten: 469
Lid geworden op: 05 jun 2006 17:45

jandoedel 17 nov 2009 00:01

[quote="pim555"]Dit seizoen heb ik echter een perfecte lamp gekocht en fiets ik gewoon in het donker (als het tenminste droog is).[/quote]

Begrijp ik niet. Waarom koop je een lamp en gaat dan toch in het donker fietsen?

stillekracht
Forum-lid
Berichten: 924
Lid geworden op: 02 dec 2008 22:48

stillekracht 17 nov 2009 08:04

[quote="jandoedel"][quote="pim555"]Dit seizoen heb ik echter een perfecte lamp gekocht en fiets ik gewoon in het donker (als het tenminste droog is).[/quote]

Begrijp ik niet. Waarom koop je een lamp en gaat dan toch in het donker fietsen?

[/quote]

hihi...die is scherp:D

pim555
Forum-lid
Berichten: 18
Lid geworden op: 01 aug 2005 23:36

pim555 17 nov 2009 21:22

Lamp verlicht (maar) een gedeelte van de weg, voor de rest is het nog steeds donker... :-)

gerardo
Forum-lid
Berichten: 755
Lid geworden op: 13 jun 2005 01:07
Locatie: Zuid-Holland
Contact

gerardo 27 dec 2009 16:46

Via de zoekfunctie schiet ik niet veel op.
Ik heb in het verleden altijd gebruik gemaakt van een rollerbank (zonder steun natuurlijk) waarbij je goed op souplese kon trainen en op evenwicht.
Maat omdat iedereen tegenwoordig op een ergotrainer of fietstrainer zit heb ik me 4 jaar geleden een Tacx Swing aan laten praten.
Ik vind het een waardeloos ding! Zo gauw je zwaarder wilt trappen wordt de rem erop gezet en krijg je nauwelijks de trappers meer rond en je band slijt zo snel dat je het gewoon ruikt!
Natuurlijk kan je er een speciale hometrainersband op zetten, maar dat is niet handig als ik de volgende dag buiten wil rijden. Kortom ik heb de Swing verkocht en wil nu weer een rollerbank gaan kopen om toch met dit hondeweer te kunnen trainen.

Vraag: zijn er hometraiers/ergotrainers die ook soepel kunnen rond draaien zonder dat het direct in de kramp schiet bij een zwaardere stand? Ik heb geen behoefte aan allerlei dure computer gerelateerde systemen maar een goede basistrainer waar ik lekker een uurtje per avond op kan rossen.
Anders denk ik er over om toch de Tacx Antares te gaan kopen (zonder steun).
Gerardo

Plaats reactie