Pagina 1 van 2

Geloven jullie hierin?

Geplaatst: 29 mei 2009 14:19
door tinn
Lange compressiesokken voor fietsers.

In de FIETS van juni een artikeltje over deze sokken. Zou bloedcirculatie ondersteunen waardoor bloeddoorstroming naar het hart wordt vergemakkelijkt.
Als het al helpt lijkt het me overigens "geen gezicht".

[img=http://www.tck-sports.nl/UserFiles/Imag ... ustom).jpg]

Geplaatst: 29 mei 2009 15:04
door henkv
Het begrip steunkousen is al langer bekend en zie je tante (?) als bewijs dat het werkt.

In een test in een frans fietsblaadje was de bevinding dat er zowel niet sneller door gereden werd en er ook geen sprake was van een sneller herstel bij de gezonde tester.

Geplaatst: 29 mei 2009 15:09
door jorisb
Hmm ik heb vanochtend net een paar besteld in de hoop het herstel iets te versnellen. Zou ik dan toch in de marketingpraat zijn getrapt? :)

Uiteraard ga ik hier niet mee fietsen, tenzij onder beenstukken tijdens een hersteltraining.

Geplaatst: 29 mei 2009 15:21
door moustache
Voor diegene die graag handel naar een voorbeeld...

Lance loopt er ook mee rond na de koers zag ik op een aantal foto's op zijn Twitter.

Geplaatst: 29 mei 2009 15:34
door groenespicht
Als je er in gelooft werkt het ;););););):rolleye::rolleye::rolleye: Persoonlijk? Neeuuuhhh.... het ziet er niet uit. Nog effe en d'r horen sokophouders bij (jarretels). Wahahahaha..... Grote zever als je het mij vraagt. Daar heet ik nl. ok Groene Spicht voor!!!

Geplaatst: 29 mei 2009 16:04
door foosho
Als het al zou helpen zou het toch tijdens het fietsen moeten lijkt me?

Reclamepraatje:
"Wil je betere prestaties leveren, maar is je uithoudingsvermogen niet optimaal genoeg? Compressiesokken kunnen je hierbij helpen! X -Socks biedt naast sportsokken voor bijna iedere denkbare sport ook speciale compressiesokken. Deze zorgen ervoor dat de bloedcirculatie wordt ondersteund, waardoor de doorstroming naar het hart vergemakkelijkt. Wat op zijn beurt betekent dat het hart dus minder energie nodig heeft om het bloed rond te pompen. Door dit lagere hartritme kunnen de energiereserves later worden aangesproken. En reserves bewaar je normaal gesproken voor het laatst, in dit geval als je bijna bij de eindstreep bent en nog een extra duwtje nodig hebt!"

Geplaatst: 29 mei 2009 16:06
door bibske
Bij de Hema koop je steunkousen voo renkele Euro's, helpt trouwens wel tegen spataders :D

Geplaatst: 03 jun 2009 10:06
door luna
hardlopers gebruiken die dingen al een paar jaar, in mijn loopgroepje loopt er wel eens een mee.

Geplaatst: 03 jun 2009 11:44
door rikkert
Ik geloof er wel in.

Ik wil niet zeggen dat het charmant staat, je wordt ook niet lekker bruin maar de gedachte erachter klinkt plausibel. Overigens wordt het concept van compressie ook toegepast in hardloopkleding (shirt en broeken) en volgens mij ook bij zwemmers en schaatsers.

Ik ga er overigens niet mee rijden. Ik wordt graag wel bruin en wil ook niet opgepakt worden door de modepolitie.

Geplaatst: 03 jun 2009 11:49
door mister_arby
Compressie is inderdaad helemaal in momenteel..

Bij het zwemmen met de nieuwe snelle pakken, het hardlopen al aantal jaren en nu het fietsen ook. Volgens mij zijn het precies dezelfde sokken.

Voor het hardlopen heb ik ze verschillende malen geprobeert, helaas geloofde ik als nuchtere Fries er niet in. Daarnaast jeukten ze ook verschrikkelijk.. tjah als triathleet ben je gewend zonder sokken te lopen.

Er zijn wel verschillende, tenminste voor het lopen, sommige mag je alleen tijdens het lopen aan hebben, na het lopen moeten ze snel weer naar beneden. Maar je hebt ze ook voor herstel (passief) en allround.

Geplaatst: 03 jun 2009 13:12
door racedoc
Ik denk dan: bij compressie moet je hart dus ook meer inspanning leveren om het bloed omlaag te pompen (naar je voeten)...

Geplaatst: 03 jun 2009 13:19
door lvgh
Als het helpt om je bloed beter rond te stromen, is het dan niet handig in de winter? Dan krijg je misschien minder snel koude voeten?