Pagina 1 van 1

Snelheids/Omwentelingencalculator!

Geplaatst: 03 nov 2005 11:52
door sjibble
Link: http://www.wielersportinfo.nl/trapfrequentie.htm
Zeer handig, zo kan je uitrekenen hoeveel omwentelingen je een keer had en wat de optimale snelheid is.
Bij mij iig ongeveer 41 (14T-48T) alhoewel ik ooit 55 heb gefietst! 100 is optimaal, 110 kan nog maar 120 is moeilijk vol te houdenHoe dan ook, k wou dit ff posten, misschien hebben jullie er wat aan :)

Snelheids/Omwentelingencalculator!

Geplaatst: 03 nov 2005 13:35
door bike_add1ct
·       Fietsen tussen 90 en 100 pedaalomwentelingen per minuut wordt gezien als optimaal. Dat wil zeggen kost het minste energie in verhouding met de snelheid.
      
·      Bij het beklimmen van een berg ligt dat tussen de 45 en 55. Het een en ander is natuurlijk wel afhankelijk van het stijgingspercentage en de lengte van de col.


Die RPM tijdens het klimmen lijkt me nogal laag... Helemaal sinds Lance. Dan had ik nog zwaarder kunnen schakelen op de Ventoux laatst...

Snelheids/Omwentelingencalculator!

Geplaatst: 03 nov 2005 14:03
door herera
Quoten: Origineel geplaatst door Sjibble op 03 November 2005


Link: http://www.wielersportinfo.nl/trapfrequentie.htm
Zeer handig, zo kan je uitrekenen hoeveel omwentelingen je een keer had en wat de optimale snelheid is.
 
 
Bekende link..overigens erg handig als je niet weet hoeveel omwentelingen je maakt in welke verzetje en met welke snelheid.
Ik draai al jaren rondjes met de flightdeck van shimano, daar kun je het direct op aflezen tijdens het fietsen. zit tussen de 90 en 100 in.
 

Snelheids/Omwentelingencalculator!

Geplaatst: 04 nov 2005 10:25
door coulthard
De website zelf is al wat verouderd naar mijn mening. Klimmen met 45-55 lijkt me niet echt aan te raden.Maar het is wel idd. een erg makkelijke tabel om uit te rekenen wel verzet je met welk tempo en een bepaald aantal omwentelingen kan halen. O.a. makkelijk voor in de bergen (zie discussie over verzet in bergen).