Pagina 1 van 2

Weersvoorspelling en kleding

Geplaatst: 10 okt 2014 17:27
door rvb
morgenochtend wil ik 7.30 vertrekken, moet ik handschoenen aan en 1 muts op?

Komende nacht zijn er opklaringen en vooral langs de westkust komen enkele buien voor. Landinwaarts kunnen enkele mistbanken ontstaan. De minima liggen tussen 5 en 9 graden

Re: Weersvoorspelling en kleding

Geplaatst: 10 okt 2014 17:43
door Zorro
Voor iedereen anders maar handschoenen en een muts? Nee. 3/4 bib of een korte met beenstukken dan wel een lange. Wel een dun jack (voor zowel regen als koude ochtendwind) dat je op kunt frommelen zou het te warm worden want in de loop van de ochtend en middag tijd ik nu met een ondershirt en een kort shirt er overheen. Bib was een 3/4 maar kort had gekund. Meer dan warm genoeg.

Ik zie echter veel mensen op de racer met een in mijn optiek te dik jack en een lange bib.

Re: Weersvoorspelling en kleding

Geplaatst: 10 okt 2014 18:14
door JoghoJogho
Ben het met Zorro eens. Hangt er ook vanaf of je rustig fietst of een prestatietocht gaat rijden. In het 2e geval krijg je het eerder warm. Zou zelf starten met beenstukken en dun windjack dat je uit kunt trekken en in achterzak op kunt bergen. Veel plezier.

Re: Weersvoorspelling en kleding

Geplaatst: 10 okt 2014 21:46
door nijkie
Gaat om gevoelstemperatuur 10gr zon en zuiden wind of 10gr oosten wind en zwaar bewolkt.
1ste 10-15 beetje fris daarna moet je op temperatuur zijn en daar moet je je ook op kleden.
En welke training ga je doen lekker 3 uurtjes duur of 2 uurtjes bikkelen.

Re: Weersvoorspelling en kleding

Geplaatst: 10 okt 2014 22:03
door hetfietsertje1958
neus buiten de deur steken, aantrekken wat je denkt dat nodig is en gaan

Re: Weersvoorspelling en kleding

Geplaatst: 10 okt 2014 22:15
door deoudegek
+1 :)

Re: Weersvoorspelling en kleding

Geplaatst: 10 okt 2014 22:31
door Zorro
Onzin om je neus buiten de deur te steken en daar op af te gaan hoe te kleden met fietsen aangezien dat twee compleet verschillende dingen zijn.
Ik loop vandaag naar buiten in T-shirt en dat was fris gezien de wind. Op de fiets met een kort ondershirt en kort (en zeer dun) over shirt was het echt lekker warm ondanks de straffe wind.

Ervaring is een groot goed in deze in combinatie met logisch nadenken en flexibiliteit (zie ik bij hetfietsertje1958 en deoudegek niet terug). Je wilt het bij een langere rit ook later niet te warm krijgen en moet dus dingen uit kunnen trekken in deze tijd van het jaar.

Re: Weersvoorspelling en kleding

Geplaatst: 10 okt 2014 22:33
door rvb
om 8 uur gaat de zon op, ik laat de winterspullen nog maar even in de kast.

Re: Weersvoorspelling en kleding

Geplaatst: 10 okt 2014 22:37
door Martin Swinkels
Zorro schreef:Je wilt het bij een langere rit ook later niet te warm krijgen en moet dus dingen uit kunnen trekken in deze tijd van het jaar.
Dus voor de rit even de neus buiten de deur steken, dan weet je het.
Experience is just a range of (nearly) misses..

Re: Weersvoorspelling en kleding

Geplaatst: 10 okt 2014 22:58
door hetfietsertje1958
Helemaal mee eens Zorro :-) . Ik steek morgenochtend mijn neus buiten de deur, voel hoe de wind staat, kijk even op buienradar wat ik kan verwachten en kleed me vervolgens naar ervaring.

Re: Weersvoorspelling en kleding

Geplaatst: 10 okt 2014 23:28
door nijkie
hetfietsertje1958 schreef:Helemaal mee eens Zorro :-) . Ik steek morgenochtend mijn neus buiten de deur, voel hoe de wind staat, kijk even op buienradar wat ik kan verwachten en kleed me vervolgens naar ervaring.
TS vraagt advies en geeft de weersverwachting.
Heeft waarschijnlijk geen ervaring met de neus buiten de deur steken en zich daarop te kleden.

Re: Weersvoorspelling en kleding

Geplaatst: 10 okt 2014 23:33
door nijkie
rvb schreef:om 8 uur gaat de zon op, ik laat de winterspullen nog maar even in de kast.
Dat zegt toch helemaal nix, met winterspullen in de kast laten als de zon om 8 uur er is.
Zie mijn vorige opmerking over gevoelstemperatuur is veel belangrijker dan de zon.
Maar in ieder geval suc6.