Pagina 1 van 94
Wielerseizoen 2016
Geplaatst: 26 nov 2015 12:21
door mrcl
Dit jaar een prachtkoers door de wind, in 2016 door de steile kant van de Kemmelberg?
Parkoers Gent-Wevelgem wordt zwaarder
Gent-Wevelgem krijgt volgend jaar een andere finale. Voor het eerst in veertig jaar gaat het peloton over de steile kant van de Kemmelberg. Dat maakten de organisatoren bekend.
Traditioneel moeten de renners twee keer de Kemmelberg betwisten. De eerste keer gaan ze over de ‘normale’ kant, waar het maximale stijgingspercentage zeventien procent is. Even later beklimmen ze de steile kant van de Kemmelberg, met stukken van 23 procent.
Vanaf de top is het nog 34 kilometer tot de finish. De organisatie wil met deze verandering er voor zorgen dat de klassieke renners meer kans hebben tegen de pure spurters. In het verleden leidde de Kemmelberg vaak tot discussie, vooral de editie van 2007 zal bij menig wielerfan nog in zijn geheugen staan gegrift. Daar ging onder andere Jimmy Casper hard onderuit.
Re: Wielerseizoen 2016
Geplaatst: 26 nov 2015 12:34
door mrcl
Ben overigens benieuwd of schijfremmen inderdaad komend seizoen al toegestaan worden.
Het zou maar zo eens kunnen dat profs op de weg al vanaf 1 januari 2016 rondrijden met schijfremmen op hun fietsen. Daarover bericht het gerenommeerde platform Cycling Tips. De internationale wielerunie UCI zou daarover in oktober een besluit hebben genomen.
Afgelopen wielerseizoen mochten ploegen al vrijblijvend twee keer in koers testen met schijfremmen. In eerste instantie werd verkondigd dat de proef in 2016 een vervolg zou krijgen en dat bij positief resultaat in 2017 een formele introductie zou volgen. Als we de berichtgeving mogen geloven - Cycling Tips beroept zich op bronnen in de fietsindustrie - wordt dat proces echter versneld. De UCI heeft het bericht niet officieel bevestigd.
Schijfremmen worden al langer ingezet in het mountainbiken en veldrijden. Tot dusver werd het gebruik van schijfremmen op de weg geblokkeerd, omdat de veiligheid in het geding zou zijn. Door betere remeigenschappen van schijfremmen zou er te veel verschil in remkracht ontstaan in vergelijking met de traditionele rem. Hete schijven zouden bij valpartijen bovendien voor vervelende verwondingen kunnen zorgen.
Wielerseizoen 2016
Geplaatst: 26 nov 2015 12:43
door Infinito GB
Voor de protour/pro continental heeft de UCI dit al vrijgegeven vanaf 1 jan 2016.
Voor alle andere wedstrijden (amateurs) vanaf 1 jan 2017. Heeft begin van de week al ergens gestaan. Volgens mij een engelse site.
Re: Wielerseizoen 2016
Geplaatst: 26 nov 2015 16:29
door mrcl
G.B. Lux Dream schreef:Voor de protour/pro continental heeft de UCI dit al vrijgegeven vanaf 1 jan 2016.
Voor alle andere wedstrijden (amateurs) vanaf 1 jan 2017. Heeft begin van de week al ergens gestaan. Volgens mij een engelse site.
Cyclingtips.com.au bedoel je? Die brachten inderdaad het gerucht, nog niet bevestigd door de UCI.
http://cyclingtips.com.au/2015/11/disc- ... s-in-2017/
Re: Wielerseizoen 2016
Geplaatst: 26 nov 2015 22:26
door uninvitedguest
Nou we toch begonnen zijn, Addy Engels van Giant naar LottoJumbo.
Re: Wielerseizoen 2016
Geplaatst: 29 nov 2015 12:34
door bianco
uninvitedguest schreef:Nou we toch begonnen zijn, Addy Engels van Giant naar LottoJumbo.
... en Erik Dekker vertrekt bij LottoJumbo:
http://www.teamlottojumbo.nl/wielrennen ... ttonljumbo
Re: Wielerseizoen 2016
Geplaatst: 29 nov 2015 17:24
door daniel1975
Het oude wielrennen vs. het nieuwe?
En wat die schijven betreft: krijgen alle neutrale materiaalwagens nu ook alle wieltypes?
Re: Wielerseizoen 2016
Geplaatst: 29 nov 2015 18:14
door sharkman113
Gaat niet gebeuren specialized en nog wat merken hebben elk hun eigen systeem.
Re: Wielerseizoen 2016
Geplaatst: 29 nov 2015 19:58
door daniel1975
Specialized verzint altijd iets net ff anders waarbij het enige voordeel het rendement voor de fabrikant is. Dus dat verbaast mij niet.
Maar hoe gaan ze dat dan in peloton doen? Ondanks dat niemand er op zit te wachten zullen de fabrikanten toch die fantastisch gadgets willen laten zien op tv....
Re: Wielerseizoen 2016
Geplaatst: 29 nov 2015 23:05
door sharkman113
Net als met carbon wielen dus iedereen of niemand
Lijkt me lekker veilig in een afdaling als de ene met schijven rijdt en de ander met velgremmen
Re: Wielerseizoen 2016
Geplaatst: 29 nov 2015 23:15
door monsieurpinot
sharkman113 schreef:Net als met carbon wielen dus iedereen of niemand
Lijkt me lekker veilig in een afdaling als de ene met schijven rijdt en de ander met velgremmen
dit lijkt me ook problematisch, het lijkt me of iedereen of niemand.
Ben benieuwd hoeveel ongelukken hier weer uit voortkomen
Re: Wielerseizoen 2016
Geplaatst: 30 nov 2015 07:57
door tommeke14
Je zit natuurlijk met verschillende assen (steekas of niet). Maar daarnaast ook met verschillende diameters denk ik...
Wat is er trouwens anders aan het systeem van Specialized?