Ik erger me de laatste tijd enorm aan wat ik zelf noem: De vertwittering van het fietsforum".
Van de week keek ik uit nieuwschierigheid naar Twitter en ik was verbaasd over de enorme stortvloed van hatelijke reakties(over racisme en demonstraties ivm corona, pvv en fvd en weet ik wat verder voor nare twitterpaginaś en al die persoonlijke haat op mensen(vaak bekende mensen in de media met een mening).
Ik weet van Facebook dat het veel voorkomt,maar in deze mate was toch een soort schrik.
Nu zie ik soortgelijke reaties de laatste tijd ook verschijnen op het Corona topic en verder op dit forum(voorbeelden te over)deze maken mij dat ik mijn plezier goed kwijt begin te raken.
Het corona en black lives matter-gebeuren heeft deze hatelijke en onsympathieke bijdrages vermenigvoudigd.
Het gaat volgens mij niet meer om inhoudelijk en positief te reageren,maar alleen maar een (onderbuik) mening te deponeren en worden werkelijk termen geuit, die opeen rechtsradicaal forum niet zouden misstaan.
Nu ben ik van een generatie(jaren 80 tig vrede demonstraties) die liever opbouwend en leerzame kritiek geeft , dan die misselijke trap-in-de-rug reakties van sommigen hier.
Dit zelfde verschijnsel van diepe persoonlijke negativiteit vind je in andere topics ook steeds mee terug.
Ik ben zelf gematigd links(kom uit een typisch arbeidersgeslacht van veenarbeiders en aanhangers van de sociale arbeidersbeweging(SDAP en Vara) van Troelsta en Domela Nieuwenhuis en later Drees (PvdA).
Ik durf wel de stelling te deponeren dat iedereen ...die in het verleden heeft gevochten voor sociale gerechtigheid, zich diep zal schamen en ergeren was hier allemaal opgeschreven wordt aan stupide verwijten... richting (gematigd)links denkende mensen ...................en dat zijn 100% andere mensen dan aanhangers van radicale linkse groepen als bv Antifada en de krakersbeweging(stelletje achtelijken die dat roepen).
Daar buiten ben ik helemaal klaar met die persoonlijke aanvallen van sommigen figuren hier op anderen. Dat is helemaal schandalig.Dan zijn er ook een type(s) die moet(en) te menen dat ze iedereen maar ter verantwoording moeten roepen over hun onderwerp.
Jammer genoeg is de grote afwezige ......de moderatoren ........die ons als leden de vrije hand geven en het gevolg is dat sommigen daar niet mee kunnen handelen en zich te buiten gaan aan grievende opmerkingen.Het ontbreken van corrigerende ingrepen, maakt dat de hardste schreeuwers overblijven,omdat de meer rustige en fatsoenlijke leden denken: Ik heb er genoeg van en vervolgens hier niet meer komen.
Je ziet dit ook bij een ander forum waar ik graag mag lezen.Het gpblog forum.Een paar jaar(5 jaar) terug met interessante meningen en positieve bijdrages , die nu zijn verdreven door elkaar-de-maat-nemende-meningen. Niemand meer van de oorspronkelijke deelnemers zie je meer.Dat zelfde telt ook voor het voetbalforum Voetbalprimeur. Van een leuk forum met weetjes veranderd in een elkaar de maat nemend forum met stompzinnige opmerkingen.
Nu weet ik dat dit met heel veel forums gebeurd.Weg zijn de sympathieke onderwerpen ......waar elkaar helpen en elkaars mening delen voorop staat. Je leert als forumlid zo ook niet meer van anderen..............door zelf na te denken en je mening doen veranderen als inzichten van anderen je doen realiseren dat je gedachten over een bepaald onderwerp toch wat anders liggen dan je eerst had aangenomen. En helemaal waar wij als lden een ander helpen met adviezen.Dat is helemaal top vanzelf. Sommigen nieuwe leden worden gelijk afgekraakt ...zodat ze niets meer durven te vragen.
Ik vraag me dan ook oprecht ,af wat het doel is geworden van ons forum en waarom er geen echte vriendelijke discussies meer aanwezig Kunnen zijn.

Zijn het aantal forumleden zo belangrijk voor fiets.nl, dat ze liever 40.000 leden hebben en ongetwijfeld dit goed kunnen "verkopen"aan hun adverteerders ipv een klein sympathiek informatief forum?
Is dit de reden waarom al die hedendaagse forums verwoorden tot onvriendelijke forums.Gaat het alleen maar om de zg clikbeats?
Wat je doet na het lezen van dit gemeende schrijven, moet je zelf weten. Ik reageer hier verder niet op.Via pb kun je op al je vragen antwoorden krijgen.
En beste moderators vermijdt elk politiek standpunt, daar zijn wel andere forums voor en maak duidelijk aan de leden dat politieke uitingen en persoonlijke aanvallen niet worden getolereerd.
Het fietsforum moet per definitie gaan of fietsgerelateerde onderwerpen en een fietscafe met leuke (niet politieke) "ontspannende"onderwerpen.
PS
Beste moderators laat dit topic hier aub staan, daar valt het meer op dan in het ..-vragen-over-het-forum gedeelte.
fiets met plezier
en laat iedereen zich eens afvragen of zijn of haar mening/reaktie, wel op zijn plaats is op een fietsforum.