Pagina 1 van 3
Stop onderweg van NL naar Girona
Geplaatst: 03 mei 2023 08:41
door felixkremer
Morning!
Begin juni rij ik met de auto richting Girona voor een vakantie van 3 weken en aangezien ik niet van plan ben de rit in 1 ruk te rijden (rij alleen, dus ik ga ervan uit dat ik na een uur of 10 het wel gezien heb en toe ben aan een pauze), dacht ik: laat ik dan ergens voor 1 a 2 dagen stoppen in Frankrijk waar ik ook nog een mooie rondje kan fietsen. Hoeft geen extreme col te zijn, als het maar een mooie klim is.
Iemand tips? Liefst niet al te ver omrijden van de route NL - Girona (via Lyon). Rondom Annecy zat ik zelf te denken, al is dat wel 3 uur om, wat ik eigenlijk alleen wil doen indien het echt de moeite waard is.
Alvast dank!
Re: Stop onderweg van NL naar Girona
Geplaatst: 03 mei 2023 09:04
door 0475
Als langs Lyon ook langs Nancy betekent dan zou je de Vogezen kunnen aandoen, vanuit Gerardmer en omstreken, col de la Schlucht, Hoheneck, de Ballons.
Re: Stop onderweg van NL naar Girona
Geplaatst: 03 mei 2023 09:05
door daniel1975
Je rijdt letterlijk langs de Mt Ventoux…..
Leuke B&B bij Bedoin vinden en je kunt mooi rondje Gorges de la Nesque fietsen en een keer de Ventoux omhoog.
Kost je 2x 30min rijden vanaf de snelweg.
Re: Stop onderweg van NL naar Girona
Geplaatst: 03 mei 2023 09:58
door DDX
Hangt er dan wel vanaf waar je vanuit Nederland vertrekt.
Ventoux (of ook mooie optie; Vercors, afslag Valence) is wel iets langer dan 10 uur rijden die TS noemt, tenzij je uit Maastricht vertrekt ofzo.
Re: Stop onderweg van NL naar Girona
Geplaatst: 03 mei 2023 10:22
door tinoh
Het ligt er denk ik aan tot hoe ver je wilt en kunt rijden. Naast de al genoemde opties kom je onder Lyon ook langs de Ardèche. Daar kun je ook wel mooie rondjes rijden, alleen dan zonder de aansprekende colls.
Re: Stop onderweg van NL naar Girona
Geplaatst: 03 mei 2023 10:27
door Jans
Kijk hoe ver je ongeveer wilt rijden en kijk op de Michelinkaart naar wegen met groene randjes. Ga niet al te ver van de snelweg, als je niet te veel tijd aan het rijden wilt besteden. Het schiet op veel plekken niet op.
Re: Stop onderweg van NL naar Girona
Geplaatst: 03 mei 2023 12:29
door rikkert
Ik zou inderdaad voor Vogezen (Nancy) kiezen, of doorrijden naar Lyon. En dan dicht bij de autoroute de Jans-methode volgen. Vaak kom je dan op verrassende plekken terecht die hartstikke mooi zijn. Wellicht niet de bekende cols, maar ach, het franse land dat bijna nergens vlak is met een zonnetje is altijd aardig. En na een dag autorijden, is een relaxt ritje ook wel fijn..
Re: Stop onderweg van NL naar Girona
Geplaatst: 03 mei 2023 14:39
door Enzzo
Ik dacht ook meteen Ventoux!!
Maar je kunt ook via de middenroute gaan en in de Tarn stoppen.
Re: Stop onderweg van NL naar Girona
Geplaatst: 03 mei 2023 17:35
door nijkie
Kijk eens naar de Rode Lijn in kilometers niets meer en daar moet wel iets leuks te rijden zijn.Ik dacht dat DDX daar vaak heen ging.
Re: Stop onderweg van NL naar Girona
Geplaatst: 03 mei 2023 18:44
door pino
nijkie schreef: ↑03 mei 2023 17:35
Kijk eens naar de Rode Lijn in kilometers niets meer en daar moet wel iets leuks te rijden zijn.Ik dacht dat DDX daar vaak heen ging.
Op naar de Mont Bouquet!
Re: Stop onderweg van NL naar Girona
Geplaatst: 03 mei 2023 19:22
door rob74
Ik zou niet te ver van de snelweg willen afdwalen voor een rustdag en een ritje. Onder Valence en iets naat het westen ligt het Noordelijk deel van de Ardeche en dat is heerlijk fietsen voor een middagje.
Re: Stop onderweg van NL naar Girona
Geplaatst: 03 mei 2023 19:28
door Enzzo
Uzez is een hele leuke stop. Geweldige markt op zaterdag en veel leuke fietsroutes.