CADEX, het high-end compenentenmerk van Giant, lanceert de CADEX Aero Cotton: een raceband ontwikkeld voor maximale aerodynamische efficiëntie, ultralage rolweerstand en uitzonderlijk rijcomfort, zo is te lezen in het persbericht.
Daarin zien we verder: “De Aero Cotton brengt alles samen wat voor professionele renners het verschil maakt: lage rolweerstand, betrouwbaar stuurgedrag en aerodynamische prestaties,” zegt Jeff Schneider, Global Head of Product bij CADEX. Met een verfijnd hookless-profiel, een katoenen karkas van hoge dichtheid en onze nieuwste compoundtechnologie is deze band gebouwd voor de echte raceomstandigheden.”
De Aero Cotton is speciaal ontworpen om perfect samen te werken met de CADEX WheelSystems met hookless-velgen. Dankzij de hogere zijwanden en de ovale vorm van de band ontstaat een aerodynamische overgang tussen band en velg, waardoor de luchtweerstand vermindert en waardevolle watts worden bespaard bij hoge snelheden.
Zipp zegt ongeveer hetzelfde over hun wielen in combinatie met de Goodyear banden waarmee zij nauw samenwerken. Uiteraard kun je de banden ook gewoon om andere wielsets gebruiken. Alleen altijd rekening houden met of de banden wel geschikt zijn voor hookless velgen, als je daar mee rijdt.

30% minder rolweerstand
De nieuwe Cadex bandjes schijnen vooral zo comfortabel te zijn dankzij de lichte 320 TPI Cotton Race Casing, die moet zorgen voor een soepel rijgevoel, nauwkeurige controle en minimale rolweerstand. De nieuwe RR-S2 silica-compound verlaagt, volgens Giant, de rolweerstand met maar liefst 30% ten opzichte van eerdere rubbermengsels. Het resultaat: snellere acceleratie en een hoger gemiddelde snelheid, zonder in te boeten op grip of duurzaamheid.
De egale middenstrook van het profiel optimaliseert de snelheid op rechte stukken, terwijl de microtextuur op de schouders extra grip biedt, ook onder natte omstandigheden. Dat laatste is marketingpraat, profiel op fietsbanden voor op de weg doet zo goed als niets. Op de wegfiets heb je onvoldoende snelheid en druk om last te hebben van natte wegen, zoals dat wel opgaat bij auto’s. Hooguit heeft het profiel een beetje invloed op de aerodynamica, zoals bijvoorbeeld met de Continental Aero III geprobeerd wordt om een Vortex-effect te creëren voor minder luchtweerstand.
Voor extra betrouwbaarheid is de Cadex-band voorzien van een Race Shield Kevlar-patch, die bescherming biedt tegen sneetjes en lekrijden. De band is afgewerkt met een hybride carbon-Zylon bead voor een veilige, rekvrije en luchtdichte passing op hookless-velgen.
Getest door de profs
De CADEX Aero Cotton heeft zich inmiddels bewezen tijdens de zwaarste wedstrijden. Zo reed Team Jayco AlUla op deze band tijdens de Ronde van Vlaanderen – een van de meest veeleisende klassiekers. De band komt in de maten 28c en 30c en die zijn in de Benelux vanaf juni verkrijgbaar tegen een adviesprijs van €99,95.

Bekijk meer informatie op https://www.cadex-cycling.com/nl/aero-cotton-tire
TECHNISCHE SPECIFICATIES:
- Gewicht: 278g (28c), 305g (30c)
- ETRTO-maat: 28X622 (28c), 30×622 (30c)
- Maximale bandenspanning (PSI / BAR): 72 PSI / 5.0 BAR
- TPI: 320
- Bead: Hybride carbon-Zylon
- Beadtype: Vouwbaar
- Compound: RR-S2 silica
- Karkas: Cotton Race Casing (CRC)
- Lekbescherming: Race Shield Kevlar